25 lat minęło...

Kilka zdań o nas

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1 istnieje od 1991 roku. Położona jest w pięknej dzielnicy Białegostoku – na Jaroszówce. Panuje u nas miła i ciepła atmosfera. Staramy się respektować i doceniać indywidualizm każdego ucznia.

Naszym celem jest wszechstronny rozwój dziecka i jego satysfakcja z osiąganych sukcesów. Szczególną uwagę zwracamy na nauczanie języków obcych. W ofercie naszej placówki pojawiła się dwujęzyczność, która ma na celu popularyzację języka angielskiego oraz osiągnięcie płynności językowej w sytuacjach życia codziennego. Realizowana przez nas neurodydaktyka, czyli nauczanieprzyjazne mózgowi, bazuje na ciekawości poznawczej uczniów, łączy wiedzę z emocjami, pozwala dzieciom na doświadczanie i odkrywanie, jakrównież samodzielne szukanie rozwiązań.

Rodzice jako nasi partnerzy pomagają nam podejmować decyzje, analizować ich efekty i zastanawiać się nad zmianami, które we współczesnej, nowoczesnej szkole są niezbędne.

Nasi wychowankowie to laureaci olimpiad przedmiotowych oraz zdobywcy wysokich lokat w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach Kangur, Pangea, Bóbr i Alfik. Na egzaminach zewnętrznych osiągają najwyższe wyniki, plasując naszą szkołę w czołówce województwa. Jednak przede wszystkim nasi uczniowie to dzieci znające swoje mocne strony i zmotywowane do dalszego rozwoju w oparciu o wiedzę oraz kompetencje miękkie.

Współpracujemy z wieloma instytucjami tj. MODM, Fundacja Kotkowo, Młodzieżowy Dom Kultury, Studio Tańca Justyna & Gracjan. W ramach wolontariatu wspieramy działalność charytatywną m.in.: UNICEF,  Szlachetna Paczka, Caritas Archidiecezji Białostockiej, Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Żytomierzu, Dom Opieki Lawendowy Zaścianek, Fundacja Dar Serca.

Informacja Organu prowadzącego

Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białymstoku otrzymała wsparcie finansowe w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych - "Aktywna tablica". Wysokość wsparcia - 13 496 zł.

Wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży

Naszej szkole zostało udzielone wsparcie finansowe w ramach realizacji Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Wysokość dofinansowania to 12000 zł.

• Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1
    ul. Boruty 18, 15-157 Białystok