Samorząd szkolny

Samorząd to nie tylko tych kilka osób, które zostały wybrane, ale wszyscy uczniowie. Dlatego każdy uczeń ma prawo uczestniczyć w pracach samorządu, zgłaszać własne pomysły, wyrażać swoje zdanie w ważnych sprawach. Władze samorządu powinny uczniom w tym pomóc, zapraszać do współpracy. To oni także występują w imieniu uczniów przed Dyrekcją, Radą Pedagogiczną. Ich zadaniem jest również dbać o to, aby prawa ucznia były przestrzegane.

Czyli w dobrym samorządzie: przedstawiciele reprezentują i dbają o przestrzeganie praw wszystkich uczniów: przedstawiają dyrekcji, nauczycielom i rodzicom potrzeby i problemy uczniów; realizują działania, które wychodzą z inicjatywy uczniowskiej.

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Szkolnego PSP nr 1 w Białymstoku w powszechnych wyborach przedstawicielami wybrani zostali:

Przewodniczący – Amelia Gabrylewska z kl. 6a

Zastępca Przewodniczącego – Mateusz Popek z kl. 6a